Teknokentte Çalışmak


Işıl Yalçın - Ericsson Türkiye, Genel Müdürü

“Ülkemizde 130 yıldır faaliyette olan Ericsson ailesinin bir parçası olarak İTÜ ARI Teknokent bünyesinde Ar-Ge faaliyetlerimizi yürütmekten son derece mutluyuz. Mezunu olmaktan her zaman gurur duyduğum İstanbul Teknik Üniversitesi’nin bilim ve teknoloji dünyasına en büyük katkılarından biri olan İTÜ ARI Teknokent’teki çalışmalarımızın da beraberliğimizi çok daha ileriye taşıyacağına inancım sonsuzdur.” 


Serkan Çakır - Genel Müdür, Isra Vision

“Inovatif değerler üzerine kurulu bir teknoloji firması olarak, teknolojinin merkezinde ve Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerinden birinin içinde olabilmek sayısız avantaja eş zamanlı olarak ulaşmamızı sağlamakta. Donanımlı akademisyen kadrosu ve girişimci ruh ile yetişen öğrenciler ile yaptığımız iş birliği, çalışmalarımıza ivme kazandırırken bizim için İTÜ ARI Teknokent’i daha da önemli kılmakta. İTÜ ARI Teknokent’te yer almamız AR-GE projelerimizi daha yüksek değerle, daha kısa zamanda tamamlamamıza yardımcı olmaktadır.”Mete Sansal - Genel Müdür, Kron

"İTÜ ARI Teknokent, bünyesinde barındırdığı birbirinden değerli firma ve girişim ile Türkiye’nin yazılım ve teknoloji alanındaki potansiyelini daha da ileri taşımaktadır. Kron olarak dünyaya ihraç ettiğimiz siber güvenlik yazılım ürünlerimizi, ülkemizdeki başarılı teknokent örneklerden biri olan İTÜ ARI Teknokent’te geliştiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz."


Koray Doğan - Genel Müdür, Solvoyo

"İTÜ ARI Teknokent’te oluşturulan girişimcilik ekosisteminin bir parçası olmaktan hep gurur duyduk. Bize duyulan bu güvenden aldığımız güçle global bir marka olarak kendimizden söz ettirebiliyor, dünya çapında eşsiz projelerle başarılara imza atarak büyüyoruz. İTÜ ARI Teknokent’e teknolojinin, bilgi üretmenin ve araştırmanın peşinde olan parlak zihinlere yaptığı yatırımlar için teşekkür ederiz."


Mehmet Ali Kayaoğlu - Genel Müdür, GullsEye

“İTÜ ARI Teknokent çatısı altında ileri teknoloji üretip hızla büyüyen firmalardan biri olarak Teknokentli olmanın birçok avantajını yaşıyoruz. İTÜ ARI Teknokent'in sağladığı altyapı, akademik bilgi ve yürütmüş olduğu çeşitli programlar sayesinde şirketler iş fikirlerini ticari potansiyeli yüksek ve değer yaratabilecek iş modellerine dönüştürme olanağı bulabiliyor. Girişimcilerin ve şirketlerin yeşerdiği ve geliştiği bu inovasyon üssünde, GullsEye olarak biz de ülkemizin geleceğine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.”Mutlu Uğursal - Genel Müdür, Agito

“1997 yılından beri İTÜ ARI Teknokent içerisinde yer alan bir firma olarak, İTÜ ARI Teknokent’in bize kattığı değerlerden en önemlisi motivasyonumuzu arttırması ve ilham kaynağı olmasıdır. Sigorta sektörünün öncü teknoloji çözüm ortaklarından biri olarak, hızlı gelişmelere cevap verebilmek için Start-up şirketlerin ve yatırımların öneminin farkındayız. Agito olarak, InsurTech ekosisteminin gelişmesi ve güçlenmesi için İTÜ ARI Teknokent bünyesinde desteklerimizi artırmaya devam ediyoruz.”Serra Berkol, CEO Foreks Digital Solutions

Foreks Digital olarak yenilikçi FinTech çözümleri ve ürünleri geliştirirken, dijital dönüşümü ve inovasyonu destekleyen İTÜ ARI Teknokent iş birliğimiz bize her zaman ivme kazandırıyor. Global pazarlara açılmadaki yolumuzda, İTÜ ARI Teknokent ekosisteminin desteğini de arkamıza alarak ilerlemekten mutluluk duyuyoruz.


Prof. Zehra Çataltepe - Co-Founder & CEO Tazi.ai

İTÜ ARI Teknokentli olmak, ulaşım ve lokasyon açısından çok avantajlı. Aynı zamanda güzel bir tabiatın içerisinde ofisin bulunması İstanbul’da büyük bir ayrıcalık. Bunun yanı sıra birçok farklı alanda şirket var. Sadece iş birliği anlamında değil, birlikte çözümler aranabiliyor. İTÜ ARI Teknokent'in networku içinde olmak, yurt dışında yeni bağlantılar kurmak adına bizim için çok faydalı. Kaliteli insan gücüne ulaşım için İTÜ ARI Teknokent önemli bir unsur.


Arda Bafra, Executive Director, Maxim Integrated, Automotive Business Unit

“Günümüzün ileri teknolojileri başta Silikon Vadisi olmak üzere tüm dünyada mutlaka güçlü üniversite ve teknoloji şirketlerinin birbirini beslediği bir ekosistem sayesinde yeşermiş ve gelişmiştir. İTÜ ARI Teknokent de bu anlamda yüzlerce başarılı girişimi, Ar-Ge ihracatı ve üniversite sanayi iş birliğiyle Türkiye’nin öncü teknolojik ekosistemlerinden birisidir. İTÜ ARI Teknokent’te bulunmaktan ve Maxim Integrated İstanbul AR-Ge merkezi olarak global başarılarımızı burada gerçekleştirmiş olmaktan dolayı ayrıcalıklı ve gururlu hissediyorum.”Vodafone - Aziz Yücetürk, R&D Programs Senior Expert

Vodafone Teknoloji Hizmetleri A.Ş. (Oksijen) olarak faaliyetlerimizi 2006 yılından beri İTÜ ARI Teknokent bünyesinde sürdürüyoruz. İTÜ ile bugüne kadar çok sayıda işbirliği gerçekleştirdik. Bunların içinde en önemlilerinden birisi, 2018 yılında faaliyetlerine başlayan “İTÜ Vodafone Future Lab”dır. Bugüne kadar İTÜ ARI Teknokent’i, başta İTÜ olmak üzere tüm akademik dünya ve diğer TGB girişimci firmaları ile aramızda koordinasyon ve iş birliğini sağlayan bir iş ortağımız olarak gördük.


Sayfa 1 / 2