Teknokentte Çalışmak


Serra Berkol, CEO Foreks Digital Solutions

Foreks Digital olarak yenilikçi FinTech çözümleri ve ürünleri geliştirirken, dijital dönüşümü ve inovasyonu destekleyen İTÜ ARI Teknokent iş birliğimiz bize her zaman ivme kazandırıyor. Global pazarlara açılmadaki yolumuzda, İTÜ ARI Teknokent ekosisteminin desteğini de arkamıza alarak ilerlemekten mutluluk duyuyoruz.


Prof. Zehra Çataltepe - Co-Founder & CEO Tazi.ai

İTÜ ARI Teknokentli olmak, ulaşım ve lokasyon açısından çok avantajlı. Aynı zamanda güzel bir tabiatın içerisinde ofisin bulunması İstanbul’da büyük bir ayrıcalık. Bunun yanı sıra birçok farklı alanda şirket var. Sadece iş birliği anlamında değil, birlikte çözümler aranabiliyor. İTÜ ARI Teknokent'in networku içinde olmak, yurt dışında yeni bağlantılar kurmak adına bizim için çok faydalı. Kaliteli insan gücüne ulaşım için İTÜ ARI Teknokent önemli bir unsur.


Arda Bafra, Executive Director, Maxim Integrated, Automotive Business Unit

“Günümüzün ileri teknolojileri başta Silikon Vadisi olmak üzere tüm dünyada mutlaka güçlü üniversite ve teknoloji şirketlerinin birbirini beslediği bir ekosistem sayesinde yeşermiş ve gelişmiştir. İTÜ ARI Teknokent de bu anlamda yüzlerce başarılı girişimi, Ar-Ge ihracatı ve üniversite sanayi iş birliğiyle Türkiye’nin öncü teknolojik ekosistemlerinden birisidir. İTÜ ARI Teknokent’te bulunmaktan ve Maxim Integrated İstanbul AR-Ge merkezi olarak global başarılarımızı burada gerçekleştirmiş olmaktan dolayı ayrıcalıklı ve gururlu hissediyorum.”Vodafone - Aziz Yücetürk, R&D Programs Senior Expert

Vodafone Teknoloji Hizmetleri A.Ş. (Oksijen) olarak faaliyetlerimizi 2006 yılından beri İTÜ ARI Teknokent bünyesinde sürdürüyoruz. İTÜ ile bugüne kadar çok sayıda işbirliği gerçekleştirdik. Bunların içinde en önemlilerinden birisi, 2018 yılında faaliyetlerine başlayan “İTÜ Vodafone Future Lab”dır. Bugüne kadar İTÜ ARI Teknokent’i, başta İTÜ olmak üzere tüm akademik dünya ve diğer TGB girişimci firmaları ile aramızda koordinasyon ve iş birliğini sağlayan bir iş ortağımız olarak gördük.


SoftTech – Melih Murat Ertem, CEO

İTÜ ARI Teknokent’teki varlığımızla beraber insana ve inovasyona odaklanarak Türkiye’nin akla gelen ilk yazılım şirketi olmak yolunda hızla ilerliyoruz. İTÜ Teknokent’te olmanın birçok avantajını yaşıyoruz. Bunlardan en önemlisi insan kaynaklarının sağlanması ve insan kaynakları konusundaki tecrübemizi teknoloji dünyasındaki diğer şirketlerle paylaşabiliyor olmak.


Hitit Bilgisayar Sistemleri – Semra Kandemir, IT Direktörü

“2012 yılında İTÜ ARI Teknokent’e taşındık. Teknokent bize ivme kazandırdı. Her yıl ortalama %25 oranında hem insan kaynağı hem de müşteri anlamında büyüme başarısı gösterdik.  İTÜ ARI Teknokent’te genç insan kaynağının yakınında olmak ve teknoloji firmaları ile bir arada olmakta bizim için çok büyük bir avantaj. Teknokent çatısı olmaktan çok mutluyuz.”


FEV TR – Dr. Taner Göçmez, CEO

“2012 yılından itibaren İTÜ ARI Teknokent’teyiz. İTÜ ARI Teknokent’te olmak bize ivme kazandırdı. Çünkü, yaptığımız iş bilgi odaklı bir iş ve en iyi insan kaynağına ulaşmak bizim için çok önemli. Bu sebeple Teknokent’te öğrenci ve akademisyenlere olan yakınlığımızı çok önemsiyoruz.”


Icron – Ali Tamer Ünal, Yönetici Ortak

“İTÜ ARI Teknokent’in ilk firmalarındanız. İTÜ ARI Teknokent akademik kaynaklara erişim konusundan avantaj sağlamakta. İTÜ’deki Endüstri Mühendisliği Bölümü ile bir iş birliğimiz bulunmakta. Yoğun olarak üniversiteden kaynak kullanmaktayız. Dolasıyla İTÜ ARI Teknokent’te olmaktan mutluyuz ve yaptığımız faaliyet açısından Teknokent’te olmayı önemli buluyoruz.”


Fineksus – Ahmet Vefik Dinçer, CEO

“Geliştirdiğimiz teknolojilere İTÜ ARI Teknokent kaynak erişimi konusunda çok ciddi destekleri oluyor. TÜBAK gibi bir devin arkamızda olması, üniversite – sanayi iş birliğinin gelişmesi hep katkı sağlamakta.” 


Sayfa 1 / 1